Hafta İçi: 9:00 - 18:00

Yardımlar hızla sürüyor

İhtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında bir köprü vazifesi kuran ve günde 1200 kişiye sıcak yemek dağıtan Meydan aşevi, ihtiyaç sahiplerine giyim ve eşya yardımında da bulunuyor.

“YOKSUL VE KİMSESİZLERİN UMUT KAPISI”


   Günde 1200 kişiye sıcak yemek veren, yaşların evlerine servis yapan, giyim ve eşya gibi yardımlarda bulunan Meydan aşevi yoksul ve kimsesizlerin umut kapısı oldu. 2004 yılından buyana bir dernek çatısı altında toplanan ve İhtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında bir köprü vazifesi kuran dernek yetkilileri Kütahya’da ihtiyaç sahibi kim varsa yardım etmeye hazır olduklarını dile getiriyorlar. Sağlık sorunları nedeni ile her gün 42 aileye sıcak yemek servisi yaptıklarını ve 1200 kişiye yemek verdiklerini ifade eden Meydan aşevi Sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği başkanı Nazif Kocaçoban, hayırseverlerin destekleri sürdüğü sürece ihtiyaç sahiplerinin yanında olacaklarını ifade etti.

“BİZ SADECE ARACIYIZ”

   Her yıl ihtiyaç sahibi sayısının arttığını ve kendilerinin yardım almak isteyen aileleri yaptıkları araştırmalar sonrasında tespit ettiklerini dile getirerek “Bizler sadece aracıyız. Hayırsever vatandaşlarımızın verdiği yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak köprü vazifesi kuruyoruz. Aşevimizden mültecilerde yararlanıyor. Kütahya emniyet müdürlüğümüzün tespit ettiği sokakta kalmış insanlarımıza kol kanat geriyoruz” dedi. Amaçlarının yardıma muhtaç kişilere ulaşmak ve onların derdine ortak olmak olduğunu ifade eden Kocaçoban “Bizler dernek olarak çalışmalarımızı hızla devam ediyoruz. Hayırseverlerin yardımlarını, ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak mutlu oluyoruz. Vatandaşlarımız bizlere her türlü yardımı yapabilirler. Zekat, fitre, kurban bağışı ne isterlerse. Bizler bu bağışları bir makbuz karşılığında alıyoruz ve ihtiyaç sahibi insanlarımıza ulaştırıyoruz" dedi.
 
Bu haberi kaynağından okumak için buraya tıklayınız.